Honda GL 1800 GoldWing

Opublikowano 15 maja 2012

Honda GL 1800 GoldWing na pierwszy rzut oka wygląda bardzo masywnie, jednakże kiedy usiądzie się za jego sterami można się zdziwić, ponieważ wrażenie masywności znika za sprawą nisko umiejscowionego siedziska. Kierowca spokojnie może oprzeć się całą stopą o ziemię. W kokpicie znajduje się olbrzymia ilość przełączników, które jednak są intuicyjne i każdy, kto zna język angielski w stopniu podstawowym może sobie z nimi poradzić.

Z lewej strony kierownicy większość przycisków służy do obsługi radia oraz GPS, natomiast z prawej znajdują się wszelkie potrzebne przyciski do zmiany ustawień motocykla, w tym na przykład 20 opcji zmiany tylnego zawieszenia. Ustawienia lusterek oraz szyby trzeba już jednak robić ręcznie. Honda GL 1800 GoldWing posiada sześciocylindrowy, czterosuwowy silnik typu bokser. Maksymalna moc silnika przy 5500 obr/min wynosi 118 KM. Prędkość maksymalna wynosi 220 km/h. Masa pojazdu zdolnego do jazdy wynosi 417 kg, natomiast zużycie paliwa wynosi 7,5l/100 km. Cena motocykla wynosi blisko 100 000 zł.

4 Comments For This Post

 1. marcin Says:

  W tej wersji rozmiary robią wrażenie, większa przestrzeń bagażowa to na pewno plus dla turystów, ale co ze zwrotnością?

 2. Kojot Says:

  Nie musisz martwić się o zwrotność, zapewniam że nie będziesz miał problemu z pokonaniem miejskiego toru przeszkód. Ta wersja hondy ma bardzo nisko położony środek ciężkości, co to oznacza dla ciebie – kierowcy? Masz poczucie pewności i kontroli nad pojazdem. Stabilny to określenie które w pełni pasuje do tego modelu. Nie bez znaczenia jest też silnik, żadnych problemów z rozruchem, pracuje długo nawet przy dużym obciążeniu. Szybko zorientujesz się że prowadzi się łatwo i jest przewidywalny. Dzięki Dual-CBS z układem przeciwpoślizgowym ABS bez problemu zahamujesz nawet wypakowaną maszyną. Ale to już temat bezpieczeństwa.

 3. Grzes Says:

  Dla turystów – na dłuższe trasy przyda się fajny podkład muzyczny. W tym modelu System audio Surround Sound z portem dla iPoda gwarantuje naprawdę dobra jakość dźwięku.. i wygodę, można podłączyć ulubioną muzę z dowolnego nośnika z usb w formacie MP3, WMA i AAC. Wydaje mi się że to może być super gadżet. A propos bezpieczeństwa ta wersja podobno zawiera poduszkę powietrzną?

 4. Gosc11 Says:

  Zgadza się w wersji wersji DELUXE jest taka opcja

Dodaj Komentarz